Odtrucia alkoholowe Wrocław

Żyjemy w ciągłym stresie, w szybkim tempie. Presja czasowa i finansowa rodzi wiele frustracji. Zestresowani sięgamy po alkohol, aby się odstresować. Tempo, w jakim żyjemy, zwiększa ryzyko choroby alkoholowej, na którą cierpi coraz więcej ludzi. Uzależnienie polega na nawracającej i nieustającej potrzebie spożywania alkoholu, wokół której chory zaczyna organizować swoje życie. Poświęca coraz więcej czasu na zdobywanie alkoholu oraz picie. Alkohol zaczyna zastępować osobom uzależnionym inne przyjemności, zainteresowania, pasje oraz potrzeby. Co więcej, niestety bardzo mało osób jest świadomych tego, że ma problem alkoholowy, co znacznie utrudnia leczenie alkoholizmu. Uzależnieni często zaprzeczają, jakoby nadużywali alkoholu, tłumaczą, że w ten sposób relaksują się, próbują usnąć w obliczu bezsenności czy też oczyszczają nerki pijąc piwo zamiast herbaty czy soku. Odwracają od siebie uwagę wytykając innym alkoholizm. Są zdania, że alkoholicy nie pracują, nie mają rodzin, zaniedbują siebie i bliskich, śpią na chodnikach czy też są bezdomni, a ponieważ oni nie spełniają tych wszystkich kryteriów- nie mają problemów alkoholowych.

Niestety w społeczeństwie nadal krąży taki model osoby uzależnionej przez co wiele wysokofunkcjonujących alkoholików bywa niezauważanych i pozbawionych jakiejkolwiek pomocy. Tymczasem wiele osób uzależnionych pracuje, zachowuje trzeźwość przy stanowisku pracy, pozostaje w związku partnerskim czy małżeńskim, ma dzieci i rodzinę, dobrze płatną pracę i utrzymuje kontakty ze znajomymi.

Osoby te często zajmują wysokie stanowiska. Są to lekarze, prawnicy, artyści, kierownicy wysokich szczebli czy właściciele firm. Ich regularne picie alkoholu w dni wolne od pracy, nierzadko też awantury w domu i złe traktowanie członków rodziny bywa niezauważane i pomijane, często nawet tłumaczone przez bliskich stresem czy nadmiarem pracy. Tymczasem problem alkoholowy stopniowo narasta, degradując kolejne aspekty życia prywatnego i zawodowego. Regularne picie zaczyna zastępować inne formy spędzania wolnego czasu, zaspokaja wszystkie potrzeby, pasje i zainteresowania. Staje się głównym źródłem przyjemności. Aby osoba uzależniona trafiła na leczenie odwykowe musi zdać sobie sprawę z rangi problemu. Uświadomienie sobie, że ma się problem alkoholowy jest punktem zwrotnym w leczeniu alkoholizmu i warunkiem powodzenia terapii. Jak wygląda odtrucie alkoholowe i terapia alkoholowa we Wrocławiu?

 Detoksykacja organizmu

Terapia alkoholowa we Wrocławiu to regularne spotkania z psychologiem połączone z detoksykacją organizmu i zaszyciem alkoholowym. Dzięki takiej synchronizacji terapia uzależnień jest o wiele szybsza i przynosi wymierne efekty. Podczas terapii psychologicznej osoby mające problem alkoholowy poznają mechanizmy uzależnienia oraz czynniki podtrzymujące stan nadużywania substancji psychoaktywnej. Dowiadują się czym jest zaprzeczanie oraz co powoduje, że sięgają po alkohol. Detoksykacja organizmu umożliwia oczyszczenie go ze wszystkich szkodliwych substancji. Dzięki temu osoby chore mogą zachować dobry nastrój i samopoczucie.

Odtrucie alkoholowe polega na podawaniu pacjentowi leków, których działanie umożliwia zachowanie dobrostanu psychofizycznego i optymalnego funkcjonowania organizmu. Leki te podaje się zarówno doustnie jak i dożylnie wraz z witaminami w celu wzmocnienia organizmu i zachowania stabilizacji emocjonalnej. Leczenie odwykowe jest bardzo trudnym procesem terapeutycznym dla pacjentów, dlatego na każdym etapie przebywania w ośrodku mogą oni liczyć na pomoc psychologa. Kolejną formą leczenia uzależnień jest wszywka alkoholowa. Mogą z niej skorzystać wyłącznie osoby trzeźwe.

Zastanawiasz się? – zobacz co oznacza: Co znaczy zaszyć się przed alkoholem?

Konieczna jest także detoksykacja organizmu przez zabiegiem. Zaszycie alkoholowe polega na aplikacji pod skórę pacjenta esperalu, który po połączeniu z alkoholem wywołuje bardzo nieprzyjemne objawy do których zaliczamy biegunki, wymioty, nudności, duszności, zawroty głowy, duży kac czy kołatanie serca. Nawet najmniejsze ilości alkoholu w organizmie są w stanie wywołać lawinę niemiłych doznań, które trwają przez kilka godzin. Celem tego jest zniechęcanie uzależnionych do spożywania alkoholu i wywołanie u nich lęku przez nieprzyjemnymi objawami po wypiciu.  Wszywka alkoholowa jest obecnie popularną i często stosowaną metodą walki z uzależnieniem.

Zobacz: Skutki przepicia wszywki – czyli reakcja na alkohol po zaszyciu

Detoks Wrocław

Warunkiem udania się na leczenie odwykowe jest samoświadomość chorego dotycząca własnego uzależnienia. Dlatego leczenie alkoholizmu jest bardzo trudne i wymaga od specjalistów profesjonalnego podejścia oraz dużej dyskrecji. Terapia alkoholowa we Wrocławiu to kompleksowe podejście do każdego pacjenta uwzględniające jego potrzeby. Warto poczytać o tym w sieci wpisując w wyszukiwarkę frazy „detoks Wrocław”, „leczenie uzależnień Wrocław” czy też „odtrucia alkoholowe Wrocław”. Gwarantujemy wysoki profesjonalizm podczas przeprowadzania detoksykacji organizmu i całościowego leczenia odwykowego.

Czy warto udać się na odwyk alkoholowy?

Uzależnienie to bardzo poważna choroba stopniowo degradująca życie osobiste,  rodzinne i zawodowe człowieka. Oprócz destrukcji życia społecznego pustoszy także organizm i zubaża emocja alkoholika. Nierzadko doprowadza także do marskości wątroby, zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia, zaburza rytm pracy serca. Mając to na uwadze zdecydowanie warto udać się na terapię alkoholową we Wrocławiu. Ośrodek leczenia alkoholizmu można wyszukać w sieci wpisując frazę „odtrucia alkoholowe Wrocław” czy też „leczenie uzależnień Wrocław”. Na stronie internetowej znajduje się szereg informacji dotyczących leczenia odwykowego, odtrucia alkoholowego, detoksykacji organizmu czy też wszywek alkoholowych. Warto skorzystać z tych metod leczenia.