Esperal Wrocław

Wrocław Esperal – również nazywany wszywką alkoholową to substancja zawierająca w sobie organiczny związek chemiczny wpływający na alkohol etylowy. Wchodząc z nim w reakcję – (blokując rozkład alkoholu), powoduje wystąpienie nieprzyjemnych skutków ubocznych z powodu działania esperalu. Zabieg wszycia esperalu pomaga pokonać chorobę alkoholową.

Cena esperalu Wrocław - od 750 zł

Cennik

+48 71 707 24 67

Lek Disulfiram stosowany w naszej przychodni jest substancją, dzięki której opatentowano nowoczesną pomoc w walce z alkoholizmem. Disulmed to profesjonalna przychodnia leczenia alkoholizmu zlokalizowana w centrum Wrocławia. Skupiamy się na awersyjnych terapiach odwykowych przy użyciu leku disulfiram. Zapewniamy elastyczne godziny pracy oraz pomoc specjalistów. Dokładamy starań, aby zapewnić wszystkim pacjentom profesjonalną pomoc. Wierzymy, że implantacja wszywki alkoholowej przynosi trwałe efekty i pomaga w walce z chorobą.


ZABIEG WSZYWKI ALKOHOLOWEJ – TABLETKI ESPERAL WROCŁAW

Zabieg implantacji esperalu przeprowadza lekarz z ponad 15 letnim doświadczeniem.

Zapraszamy do kontaktu i konsultacji – udzielimy informacji i odpowiemy na najczęściej zadawane pytania przez pacjentów odnośnie implantacji esperalu.

Przejdź do informacji i sprawdź, m.in co zapewni Ci implantacja esperlau:

KTO MOŻE ZDECYDOWAĆ SIĘ NA WSZYWKĘ ALKOHOLOWĄ?

Jeżeli nałóg znacznie nas przerasta, a tradycyjny detoks alkoholowy nie przynosi oczekiwanych rezultatów, skutecznym rozwiązaniem jest leczenie z pomocą wszycia esperalu. Z zabiegu wszycia esperalu skorzystało już wiele osób. Dzięki tej innowacyjnej metodzie możemy skutecznie walczyć z nadużywaniem alkoholu.

Pacjent przed oraz w trakcie zabiegu musi być świadomy tego, jak działa wszywka alkoholowa, gdy w organizmie pojawia się alkohol. Przez wzgląd na możliwe skutki, chory ma obowiązek podpisać pisemną zgodę, w której zaświadcza, iż zostały mu przekazane wszelkie wskazówki i ma świadomość reakcji tabletek z płynem etylowym po spożyciu alkoholu.

Wszycie esperalu przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

W naszej przychodni przestrzegamy zaleceń i przed każdym zabiegem wszycia esperalu przeprowadzamy wstępny wywiad medyczny. Dzięki temu lekarz leczenia uzależnień może ocenić stan zdrowia pacjenta.

Wtedy dobiera także dawkę leku. Istnieją jednak przeciwwskazania do leczenia alkoholizmu za pomocą wszycia esperalu.


CENA WSZYCIA ESPERALU WE WROCŁAWIU

Esperal Wrocław – cena za wszycie zależy głównie od tego, w jakim pakiecie wykonuje się zabieg. Implantacja esperalu zawsze dostosowywana jest do potrzeb oraz wymagań pacjenta. Problem nadmiernego spożywania alkoholu dotyczy całej Polski, dlatego też medycyna może zaoferować coraz to lepsze, bardziej skuteczne i sprawdzone środki wspomagające leczenie alkoholizmu.

Kwota zabiegu wszycia esperalu jest wyższa, gdy podawane są dodatkowe antybiotyki, a zamiast klasycznych szwów użyte są te rozpuszczalne. Zabieg zaszycia alkoholowego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa on około 30 minut.

Jeśli nie wiesz, który pakiet zabiegu implantacji esperalu jest dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się nami. Zapewniamy kompleksowe leczenie alkoholizmu i odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące leczenia uzależnień w naszym gabinecie we Wrocławiu. Implantacja wszywki alkoholowej (esperal) nie ma przed nami żadnych tajemnic.

Pomożemy Ci z powodzeniem kontrolować nałóg i pokonać alkoholizm!

Rodzaje przeprowadzanych zabiegów

Zapoznaj się z cennikiem wszycia esperalu. Proponujemy gotowe pakiety, przygotowane wcześniej przez naszych lekarzy specjalistów. Różnią się one dawką i użyciem materiałów (jak np. szwy, nici chirurgiczne). Stosowane przez nas wszywki alkoholowe to oryginalny esperal. Ostateczny wybór pakietu będzie możliwy podczas rozeznania medycznego z lekarzem. Zapewniamy specjalistyczne podejście i najlepszych lekarzy oraz profesjonalnie wykonany zabieg zaszycia.

oferta
STANDARD
 • Standardowa dawka
 • nierozpuszczalne nici
 • usunięcie szwów: 50 zł
 • zdjęcie szwów po 10-14 dniach
 • antybiotyk na receptę
 • brak bezpłatnej wizyty kontrolnej
 • Ocena 4.8/5 (32)

Cena 900 zł

Zadzwoń
oferta
VIP
 • Większa dawka niż w Standard
 • nierozpuszczalne nici
 • usunięcie szwów: bezpłatnie
 • zdjęcie szwów po 10-14 dniach
 • antybiotyk podawany domięśniowo
 • 1 bezpłatna wizyta
 • Ocena 4.3/5 (53)

Cena 1150 zł

Zadzwoń
oferta
Exclusive
 • Większa dawka niż w pakiecie VIP
 • rozpuszczalne nici
 • usunięcie szwów: brak
 • zdjęcie szwów: rozpuszczają się same
 • antybiotyk podawany domięśniowo
 • 1 bezpłatna wizyta
 • Ocena 4.5/5 (29)

Cena 2250 zł

Zadzwoń

WSZYCIE LEKU ESPERAL WE WROCŁAWIU – CENTRUM MEDYCZNE DISULMED OPINIE

Najlepszą rekomendacją dla naszych działań mających na celu pokonanie uzależnienia, są setki zadowolonych pacjentów, którym umożliwiliśmy zachowanie abstynencji i pomogliśmy wygrać walkę z nadmiernym piciem. Wiemy, że leczenie choroby alkoholowej jest niezwykle trudne, ale nie niemożliwe. Zebrane doświadczenie w leczeniu alkoholizmu pomaga w przeprowadzaniu kompleksowego leczenia uzależnień, które ma za zadanie pomóc pacjentowi ograniczyć spożycie alkoholu. Detoks alkoholowy i implantacja esperalu okazały się być najlepszą decyzją w ich życiu, ponieważ pomogły im pokonać alkoholizm.

Najlepsze efekty leczenia choroby alkoholowej uzyska się przy jednoczesnym uczestnictwie w indywidualnej psychoterapii, spotkaniach w grupach AA czy konsultacjach rodzinnych. Pamiętajmy, że nieocenionym wsparciem dla alkoholików jest pomoc najbliższych. Wszywka alkoholowa działa na ciało, a w przypadku uzależnienia wsparcie psychologiczne jest równie bardzo ważne.

Decydując się na wszycie esperalu w przychodni Disulmed w mieście Wrocław, każdy może liczyć na pełną dyskrecję. Nasz zespół zrobi wszystko, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa i kompleksową opiekę medyczną. Przeprowadziliśmy już setki zabiegów z użyciem esperalu. Leczenie choroby alkoholowej jest możliwe dzięki pomocy wynikającej z zabiegu wszycia esperalu. Dzięki temu umożliwia blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, odpowiadającego za rozkład alkoholu w wątrobie. Spowodowane przez to dolegliwości są wyjątkowo nieprzyjemne. Właśnie dlatego wszywka wykazuje się wysoką skutecznością.

Do skutecznego i kompleksowego leczenia wykorzystujemy tabletki antyalkoholowe zaszywane podpowięziowo, by w przeciągu określonego czasu działanie leku esperal uniemożliwiało sięgnięcie po alkohol.

Wszywka alkoholowa Wrocław – skuteczna pomoc w pokonaniu nałogu.

CZYM JEST ESPERAL WSZYWANY W NASZYM WROCŁAWSKIM GABINECIE?

Wszywka alkoholowa występuje w formie tabletek. Zabieg wszycia esperalu we Wrocławiu jest jedną z częściej wybieranych pomocy do walki z alkoholem. Dlaczego? Z pomocą esperalu substancja czynna disulfiram znajdująca się pod skórą reaguje z każdą ilością alkoholu w ciele pacjenta. Działanie esperalu jest na tyle nieprzyjemne (nudności wymioty), że wiele osób nigdy nie sięga po kieliszek, znając skutki tabletek dla organizmu pacjenta. Działanie wszywki esperal powoduje przerwanie ciągu alkoholowego oraz pomaga wytrzymać w stanie trzeźwości. Czas działania wynosi 8-12 miesięcy.

Wszywka alkoholowa, a właściwie znajdująca się w niej substancja czynna powstrzymuje oddziaływanie enzymu – dehydrogenazy aldehydowej, przez co utrudnia utlenianie aldehydu octowego do mniej szkodliwego kwasu octowego. Zgromadzony w organizmie aldehyd octowy wywołuje objawy zatrucia alkoholem.

Zastrzyk antyalkoholowy to jedna z popularnych metod farmakologicznych stosowanych w trakcie leczenia choroby alkoholowej. Zabieg jest nie tylko mało inwazyjny, ale także krótki i nie wymaga dodatkowych wizyt lekarskich. Esperal działa długo, dzięki czemu pacjenci mogą stopniowo przyzwyczajać się do trzeźwości. Terapia jest całkowicie skuteczna, a stan zdrowia ulega poprawie.

Alkoholik toleruje wszywkę – spożywanie natomiast leków z różną zawartością ilości alkoholu wymaga konsultacji w trakcie wizyty. W razie wystąpienia powikłań istnieje możliwość deimplantacji leku esperal (nawet w podskórnym umieszczeniu). Nadrzędną kwestią jest zawsze stan zdrowia pacjenta. Jednak mimo nieprzyjemnych skutków ubocznych, wszywka alkoholowa esperal jest bezpieczną formą walki z nałogiem. Pomożemy Ci pokonać uzależnienie!

KIEDY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZASZYCIE ESPERALEM

wszywka alkoholowa wrocław esperal działa

Jeżeli nałóg znacznie nas przerasta, pomocne są tabletki dla alkoholika. Dzięki tej innowacyjnej metodzie możemy raz na zawsze pozbyć się problemu z nadużywaniem alkoholu. Pacjent przed oraz w trakcie wykonania zabiegu musi być świadomy tego, jak działa esperal, gdy pojawia się alkohol we krwi.

Esperal Wrocław – Czy są jakieś przeciwwskazania do wykorzystania wszywki alkoholowej?

 • ciąg alkoholowy i nietrzeźwość,
 • uczulenie na Disulfiram,
 • niewydolne krążenie i serce,
 • choroba wieńcowa,
 • zarostowe zapalenie tętnic,
 • zapalenie nerwu wzrokowego,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • inne choroby serca,
 • zaburzenia psychiczne.

Dodatkowej konsultacji i badań wymagają także cukrzyca, padaczka, niedoczynność tarczycy, psychoza, schorzenia nerek, wątroby, dróg oddechowych. Postępujemy wedle zaleceń lekarza, reakcja organizmu może być różna. Należy o tym pamiętać, ponieważ wszywka alkoholowa esperal i zastrzyk alkoholowy potrafią zwiększyć objawy tych konkretnych dolegliwości zdrowotnych jak np. przyspieszona akcja serca. Działanie esperalu jest bardzo silne dla ludzkiego organizmu.

Jak prawidłowo przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego?

Przed wykonaniem zabiegu zaszycia alkoholowego podstawą jest pełna trzeźwość na przynajmniej 24 godziny przed zabiegiem. Zalecamy jednak, aby proces ten wydłużyć nawet do 48 godzin. Z pewnością zapewni to większe bezpieczeństwo i wyeliminuje jakiekolwiek powikłania zaszycia esperalem.

Jeśli obawiasz się zespołu odstawiennego po zabiegu zaszycia, wygodnym rozwiązaniem będzie detoks alkoholowy. Trwa od 3 do 24 godzin. Wszystko zależy od tego, ile i jak długo pacjent pił. W momencie silnych następstw zespołu absencyjnego konieczna jest bardziej kompleksowa detoksykacja. Czasem wszywka alkoholowa to jedyne wyjście.

Zabieg polega na dożylnym podawaniu płynów, w skład których wchodzą witaminy, sole mineralne, elektrolity oraz makro i mikroskładniki. Ich ilość oraz stężenie dobierana indywidualnie lekarz lub pielęgniarka.

Jak prawidłowo przygotować się do implantacji wszywki alkoholowej esperal?

Zakazuje się spożycia alkoholu po zaszyciu alkoholowym w związku z mogącymi wystąpić skutkami ubocznymi w postaci:

 • bóle i zawroty głowy,
 • nudności i wymioty,
 • uczucie gorąca,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • zmiennie ciśnienie tętnicze ciśnienie,
 • kołatanie serca,
 • niewydolność serca,
 • zapalenie zarostowe tętnic.

Czy wszywany esperal we Wrocławiu może być groźny dla zdrowia i życia pacjenta?

Wszywka alkoholowa w żaden sposób nie zaburza codziennego funkcjonowania. Chory może wrócić do pracy i aktywności fizycznej od razu. Esperal (disulfiram) nie powoduje negatywnego wpływu na koncentrację i zdolność kierowania pojazdem.

Działanie tabletek esperal w połączeniu z alkoholem etylowym jest jednak dość silne, więc nie warto ryzykować znacznego pogorszenia się stanu zdrowia, a nawet śmierci.

Co może się stać w przypadku spożycia alkoholu i dużego stężenia etanolu we krwi?

Człowiek podejmując się picia alkoholu po leczeniu wszywką alkoholową musi być przygotowany na:

 • chwilową lub stałą ślepotę,
 • kłopoty z działaniem wątroby,
 • schorzenia związane z pracą serca,
 • zaburzoną orientację w przestrzeni,
 • zawał i problemy z krążeniem,
 • problemy ze zdrowiem psychicznym,
 • w skrajnych przypadkach nawet śmierć.

Wymienione symptomy można zaobserwować już kilka minut po spożyciu alkoholu ok. 5-10 minut, a utrzymują się one nawet przez 10 godzin.

Esperal ma to do siebie, że reaguje na każdą ilość alkoholu i w zależności od organizmu działanie może być odmienne. Ma nie tylko chronić, ale także powstrzymywać wszystkich pijących od spożywania alkoholu po zabiegu implantacji esperalu.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?

Zabieg zaszycia w naszym gabinecie we Wrocławiu w żaden sposób nie osłabia pacjenta i nie wymaga dalszej hospitalizacji. Można uznać, że daje siłę do walki z chorobą alkoholową, a to wszystko w tylko 30 minut. Wszycie leku disulfiram zawsze przeprowadzane jest przez chirurga w gabinecie w sterylnych warunkach. Nasi specjaliści nie oferują w przypadku leczenia alkoholizmu we Wrocławiu wizyt domowych.

Zabieg wszycia esperalu (disulfiram) powinien być nie tylko skuteczny, ale także komfortowy, dlatego przeprowadzamy go wyłącznie w centrum medycznym. Dla pełnego komfortu podczas zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe.

 1. Lek podaje się pacjentowi na zasadzie implantacji podskórnej.
 2. Pacjent może zobaczyć opakowanie przed rozpoczęciem zabiegu. Daje to pewność, że wszywany jest oryginalny esperal – polskiego producenta leku Polfa S.A
 3. Implantacja odbywa się po podaniu pacjentowi znieczulenia miejscowego. Chory nie musi martwić się o zabieg wszycia esperalu, ponieważ jest cały czas świadomy i przytomny.
 4. Wszycie esperalu odbywa się w okolicy pośladków, tak aby zachować jak największą dyskrecję. Implantacje wszywki alkoholowej w okolicy pośladka nie powodują problemów z chodzeniem w momencie gojenia się rany.
 5. Wszywka alkoholowa (esperal) jest dyskretna i niewidoczna. Nikt nie jest w stanie zorientować się, że ktoś jest w trakcie farmakologicznej walki z nałogiem.

Wszycie esperalu da się ponowić najszybciej po 8 miesiącach. Można powtarzać go kilkakrotnie, jednakże każdorazowo wymaga to konsultacji z chirurgiem. Proces gojenia się również jest krótki. Rana zabliźnia się po 10 dniach i wtedy należy także usunąć szwy, chyba że wykorzystane są te rozpuszczalne. Blizna spowodowana zabiegiem jest niemal niewidoczna. To dla alkoholika obecnie najskuteczniejsza pomoc w pokonaniu nałogu!

Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00
Sobota - Niedziela 8:00 - 20:00