1. Esperal Wrocław >
  2. Detoksykacja i odtrucie z alkoholu

Dlaczego warto wybrać detoks ?

Detoksykacja organizmu z alkoholu to kompleks środków mających na celu usunięcie toksycznych substancji z ludzkiego ciała. Z tego powodu objawy abstynencji są znacznie łagodniejsze, funkcjonowanie narządów wewnętrznych i układów zostaje znormalizowana, uzupełniony zostaje brak witamin i mikroelementów. Ponadto, detoks alkoholowy przygotowuje pacjenta do dalszego leczenia. Leczenie alkoholizmu we Wrocławiu jest przeprowadzane przez doświadczonych lekarzy przy użyciu najnowszych leków, co gwarantuje całkowity brak bólu i wysoką skuteczność.

Ile kosztuje detoksykacja alkoholowa we Wrocławiu?

Detoksykacja od alkoholu przeprowadzana jest w paru wariantach:

  • Standardowe leczenie kaca: 600zł za 3h
  • Detoks alkoholowy 6h: 1200zł
  • Odtrucie alkoholowe 12h: 1400zł
  • Całodniowe podłączenie do kroplówki – detoks 24h: 2400zł

Detoks alkoholowy – wskazania do detoksykacji organizmu

Podczas spożywania alkoholu, szczególnie długotrwałego i niekontrolowanego, rozwija się odurzenie. Powoduje uszkodzenie mięśnia sercowego, nerek, wątroby, komórek mózgowych. Detoksykacja alkoholowa to zestaw środków mających na celu usunięcie z organizmu i maksymalne zneutralizowanie produktów metabolizmu alkoholu etylowego. Głównymi funkcjami w procesie usuwania alkoholu z organizmu są enzymy wątrobowe.

lóżko używane do odtrucia alkoholowego we Wrocławiu

Jednak w przypadku przewlekłego nadużywania alkoholu wątroba przestaje radzić sobie z dużymi obciążeniami, a toksyczne produkty rozkładu alkoholu, takie jak aldehyd octowy, zaczynają gromadzić się w tkankach organizmu. Toksyny mają negatywny wpływ na praktycznie wszystkie narządy i układy, zaburzając ich normalne funkcjonowanie. Dlatego pierwszym krokiem w walce z uzależnieniem od alkoholu jest oczyszczenie organizmu pacjenta z toksycznych produktów, odtrucia alkoholowe Wrocław przeprowadza kompleksowo i bezpiecznie.

Przeprowadzany detoks alkoholowy we Wrocławiu zatrzymuje negatywny wpływ napojów alkoholowych i ich metabolitów na narządy wewnętrzne, przyczynia się do ich usunięcia z organizmu. Leczenie uzależnień Wrocław przeprowadza przy użyciu procedur i leków, które są przepisywane ściśle po kompleksowej diagnozie pacjenta.
Osiągnięcie korzyści z detoksu alkoholowego Wrocław zapewnia każdemu pacjentowi

Sam detoks alkoholowy nie można uznać za lekarstwo na alkoholizm. Po odtruciu alkoholik może ponownie zacząć pić. Ale bez detoksykacji dalsze leczenie uzależnień Wrocław uznaje za nieskuteczne, ponieważ pacjent nie jest zdolny do prawidłowych relacji z lekarzami i psychoterapeutami.

Odtrucie alkoholowe Wrocław

Obecnie odtrucia alkoholowe Wrocław oferuje każdej osobie uzależnionej od alkoholu, po przeprowadzeniu adekwatnych badań. Lekarze z ośrodka leczenia alkoholizmu proponują taką procedurę jak wszywki alkoholowe we Wrocławiu specjaliści korzystają z Esperalu opartego na substancji czynnej disulfiram, która blokuje enzym, biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Esperal powoduje, że aldehyd gromadzi się w organizmie, a pierwsze tego efekty uwidaczniają się już w 10 minut od spożycia alkoholu.

Stosowanie takich procedur, jest możliwe tylko w wyspecjalizowanych ośrodkach prowadzących leczenie uzależnień Wrocław zatrudnia lekarzy posiadających wiedzę o zmianach zachodzących w organizmie człowieka po spożyciu alkoholu. Stan upojenia powoduje najbardziej złożone procesy biochemiczne. Tylko w ośrodku leczącym w trybie zamkniętym przeprowadzane są bezpieczne odtrucia alkoholowe Wrocław posiada niezbędne urządzenia medyczne i sprzęt, dzięki czemu lekarz może przeprowadzić wysokiej, jakości detoksykację z alkoholu.

Dobrze zaprojektowany program terapeutyczny jest całkowicie bezpieczny i wymaga minimalnej ekspozycji na lek, dlatego też wszywany Esperal Wrocław posiada certyfikowany i nie powodujący działań niepożądanych.
Detoks we Wrocławiu obejmuje:

Konsultacja ze specjalistą, który przeprowadza leczenie alkoholizmu we Wrocławiu, podczas której lekarz przedstawia najskuteczniejsze i bezpieczne metody odtruwania organizmu, prowadzące do pozbycia się problemu alkoholowego.
Pacjent przechodzi szereg badań potwierdzających stan fizyczny i psychiczny np. badanie krwi, moczu, EKG.

Rozmowa z psychologiem jest jednym z elementów detoksu alkoholowego i dalszego leczenia alkoholizmu we Wrocławiu. Psycholog może zaproponować różnego rodzaju terapie: behawioralną, motywacyjną do podjęcia leczenia i zapobiegania powrotom do picia alkoholu.

Personel medyczny prowadzący detoks we Wrocławiu rozpoznaje konieczność wsparcia medycznego danej osoby.
Lekarz uzgadnia z pacjentem czas jego przebywania w klinice, przeprowadzanie detoksu alkoholowego oraz zaproponuje i uzasadni konieczność zastosowania wszywki alkoholowej we Wrocławiu jest to bezpieczna i skuteczna terapia.

Członkowie rodziny mogą liczyć na wsparcie psychologiczne, ponieważ przeprowadzając detoks Wrocław posiada świadomość, że najbliżsi pacjenta są współuzależnieni i cierpią nie mniej niż on sam.

Jak przebiega detoks we Wrocławiu?

Terapia infuzyjna to kroplówka dożylna z lekami w celu eliminacji zatrucia, przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej, normalizacja równowagi wodno-elektrolitowej.

Odtrucie alkoholowe Wrocław prowadzi pod ścisłą kontrolą ciśnienia krwi, głównych parametrów krwi i moczu.
Leczenie alkoholizmu we Wrocławiu wiąże się z określeniem terapii, czynników determinujących, czyli ogólny stan pacjenta, obecność chorób współistniejących, indywidualne cechy choroby i zadania, przed którymi stają specjaliści: złagodzenie ostrego zatrucia alkoholem lub leczenie objawów odstawienia.

Podczas detoksu alkoholowego może zdecydować o zastosowaniu leków moczopędnych, leków normalizujących aktywność układu sercowo-naczyniowego. Podczas detoksykacji organizmu w stanie odstawienia stosowana jest szeroka gama leków w celu powstrzymania lęku, normalizacji snu i zapobiegania rozwojowi napadów padaczkowych. W niektórych przypadkach wskazane jest stosowanie leków przeciwdepresyjnych i uspokajających.

Detoksykacja we Wrocławiu obejmuje także wszycie Esperalu

Wiele osób, które zmagają się z problemem leczenia szkodliwego uzależnienia od alkoholu, decyduje się na wszywki alkoholowe. Ta metoda radzenia sobie z alkoholizmem jest uważana za jedną z najprostszych, niezawodnych i niedrogich. W rzeczywistości pozytywny efekt, jaki daje esperal gwarantuje tylko wtedy, gdy jest włączony do kompleksowego programu leczenia z alkoholizmu w ośrodku.

Metoda zaporowa w walce z alkoholizmem to właśnie wszywki alkoholowe we Wrocławiu lekarz wykonuje taką procedurę w komfortowych warunkach przy użyciu dobrej, jakości leku i narzędzi. Istota wszywek polega na tym, że osoba przez pewien czas nie chce spożywać napojów alkoholowych z powodu obawy przed poważną chorobą lub śmiercią. W przeciwnym razie jego życie się nie zmienia.

Po wszyciu Esperalu pragnienie alkoholu znika, a problemy psychologiczne, które spowodowały uzależnienie, są wyciszone. Procedura ma na celu utrzymanie przymusowej trzeźwości. Może to być konieczne, na przykład, do skutecznej pracy psychoterapeutycznej z pacjentem.

Dlaczego warto wybrać detoks alkoholowy w disulmed Wrocław??

W ośrodku leczenia alkoholizmu we Wrocławiu niesiona jest pomoc ludziom pragnącym pozbyć się uzależnienia od alkoholu. Specjaliści zapewniają pomoc tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Korzystając z usług lekarzy i psychologów, można mieć pewność, że stosowane jest indywidualne podejście do rozwiązania problemu, gwarantowane jest wsparcie medyczne i psychologiczne.

Podczas detoksykacji organizmu z alkoholu stosowane są zaawansowane metody odtrucia alkoholowego Wrocław korzysta tylko ze sprawdzonych leków i sprzętu. Czas trwania leczenia zależy od stanu pacjenta.